A KommKomp kutatócsoport szakmai blogja

Üzleti kommunikációs hatékonyság

Üzleti kommunikációs hatékonyság

Üzleti kommunikációs hatékonyság és kompetenciafejlesztés

A Magatartástudományi és Kommunikációelméleti Intézet projektbeszámolója

2018. február 07. - KommKomp

A Budapesti Corvinus Egyetem 2017 februárjában indította útjára az Európai Szociális Alap által támogatott EFOP 3.6.1.Intelligens szakosodást szolgáló intézményi fejlesztések a BCE Székesfehérvári Campusán című projektjét, amelynek célja olyan alap- és alkalmazott kutatások megvalósítása, amelyek elősegítik a Közép-Dunántúli Régió gazdasági és társadalmi fejlődését, összhangban hazánk intelligens szakosodási stratégiájával. A Magatartástudományi és Kommunikációelméleti Intézet munkatársai két, egymásra épülő kutatási és fejlesztési szolgáltatással vesznek részt a projektben:

1. Üzleti kommunikációs hatékonyság szolgáltatásfejlesztés

„Kiből lesz hatékony üzleti kommunikátor?” – teszi fel a kérdést a kutatócsoport a projekt kapcsán, melyben első lépésként a résztvevő partnerek üzleti kommunikációs hatékonyságát térképezik fel, majd ezt követően személyre szabott tanácsadást nyújtanak számukra. Már zajlik az az empirikus kutatás, amelyben a kutatók azt kívánják feltárni és elemezni, hogy mely személyes jellemzők szolgálják leghatékonyabban az eredményes üzleti kommunikációt. A felmérés első fázisában a kutatásban résztvevők által tartott üzleti prezentációk felvételére, elemzésére és kiértékelésére kerül sor, majd ezt követően az üzleti prezentációk az előadó személyiségével összevetve kerülnek elemzésre egy nemzetközi fejlesztésű személyiségteszt magyar nyelvű adaptációja segítségével. A kutatás és tanácsadás során nyert adatokat a kutatócsoport tudományos és képzésfejlesztési céllal fogja felhasználni. A kutatócsoport vezetője Bokor Tamás. Tagjai: Dobó István, Komár Zita, Kovács Gábor és Pelle Veronika.

2. TalkLab szolgáltatás

Az üzleti kommunikációs hatékonyságot vizsgáló kutatás eredményeire épül a TalkLab képzés és üzleti kommunikációs kompetenciafejlesztés. A TalkLab szolgáltatás fókuszában a résztvevő intézményekre szabott tanácsadási tevékenység, illetve a személyes kommunikációs tevékenységfejlesztés áll: az önérvényesítés, az empátia, az asszertivitás, a tárgyalástechnika, a prezentációs és előadói készségek, valamint a média- és közszereplési készségek fejlesztése magyar és angol nyelven. A kutatócsoport vezetője Aczél Petra. Tagjai: Veszelszki Ágnes, Kovács Lajos, Deli Eszter és Rétvári Márton.

rtemagicc_infoblokk_kedv_final_felso_cmyk_esza_02_jpg.jpg

 

A bejegyzés trackback címe:

https://kommkomp.blog.hu/api/trackback/id/tr8913641834

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Nincsenek hozzászólások.
süti beállítások módosítása